Tips

Ella och Hille

Archive

2012

Nov Oct Sep Aug Jul Jun May Apr Mar Feb Jan

2011

Links

Kategorier

Ella Hille Ella & Hille Photo

RSS Feed bloglovin Follow with Bloglovin'

The sky is the limit

Sunday 1 July 2012

Såhär har himlen sett ut senaste veckan :P

Spegelbild i sjön

RastaAsta likes the post
Fri 6 Jul 2012, 01:09
så vakra bilder! :D
Fri 6 Jul 2012, 20:05
Enbildtusenord  Tack :D
Reply
Was written Sun 1 Jul 2012, 18:31 | Direct link Hille  

Too hot

Saturday 30 June 2012

Är i Bosnien som sagt, det är alldeles för varmt typ 30-35 grader, ingenstans att bada förutom badhusen som är helt packade. Bara att slå på AC:n och stå ut. Här är några bilder här ifrån.

Emmas öga ;)

Jag och min kusin Emir

RastaAsta and BloggTime likes the post
Was written Sat 30 Jun 2012, 15:08 | Direct link Ella  

Beautiful flowers

Thursday 28 June 2012

Idag har jag varit hos farmor och farfar där vi åt mat och fikade.

Jag sprang runt som en galning i deras superfina trädgård och fotade alla blommor så här är lite av resultatet :P


RastaAsta, Johannaida and 2others likes the post
Was written Thu 28 Jun 2012, 21:49 | Direct link Hille  

Två bilder

Wednesday 27 June 2012

Idag är det jättefint väder och jag har suttit ute i solen hela förmiddagen. Imorgon bär det av till min farmor och farfar för att fira min farmors födelsedag :)

Två bilder tagna för ett tag sen :)

Was written Wed 27 Jun 2012, 14:43 | Direct link Hille  

Ut från Sverige igen

Wednesday 27 June 2012

Nu sitter jag på mammas jobb och väntar på att det ska vara dags att gå mot Arlanda expressen. Jag ska flyga till pappa i Bosnien och där blir jag kvar i 10 dagar. Ska blogga så mycket jag kan men nu funkar ju min dator så det är bra. Jag bjuder på två bilder från altanen på morsans jobb.


Was written Wed 27 Jun 2012, 13:38 | Direct link Ella  

Here comes the sun...eller?

Tuesday 26 June 2012

Det är typ såhär mycket man ser av solen, som mest.



RastaAsta likes the post
Was written Tue 26 Jun 2012, 13:21 | Direct link Hille  

Monday 25 June 2012

Tjenare, idag har jag åkte till stan med chilla människor sen gick vi till Peters park och sen till mig... Kortfattat. Men nu ska Oliver, Hugo och Eira sova hhäääärrrr. Har inte så mycket mer att berätta så här är en bild.


RastaAsta likes the post
Was written Mon 25 Jun 2012, 00:14 | Direct link Ella  

But even the sun sets in paradise

Sunday 24 June 2012

Ja solen gick ner i Italien också och jag som äääälskar solnedgångar var ju såklart tvungen att fota :P


Was written Sun 24 Jun 2012, 19:01 | Direct link Hille  

En trevlig midsommar

Sunday 24 June 2012

Förlåt för dålig uppdatering från min sida men det har varit massa trevligt folk här och internetet har inte fungerat. Det var en väldigt bra midsommar och tomt nu när alla har åkt.
Vi fiskade och fick faktiskt lite napp! :)



Was written Sun 24 Jun 2012, 14:57 | Direct link Hille  

Sorry

Saturday 23 June 2012

Förlåt för att jag inte bloggat men min dator ville inte starta dagen efter vi kom hem från Italien så det va lite segt. Men under midsommar tog vi båten ut till vår klubbholme och va där med några kompisar, det va ganska kul. Här är såklart bilderna från helgen. 


Was written Sat 23 Jun 2012, 18:37 | Direct link Ella  

Home sweet home

Thursday 21 June 2012

Det är skönt att vara hemma, men det var sjukt bra i Italien :) Ska vara här på landet i två veckor och sen kommer jag vara hemma ett tag och då får jag snabbare internet. 


Här är några bilder från Italien :)

Den här tog såklart Ella :P


Was written Thu 21 Jun 2012, 23:22 | Direct link Hille  

Hemma i Sverige

Wednesday 20 June 2012

Nu är vi hemma igen och bloggandet kommer komma igång igen. Vi har haft mysigt men hemlängtan har ju smugit sig fram då och då. Här är några fler bilder från vecka.



Was written Wed 20 Jun 2012, 03:16 | Direct link Ella  

Internet in Italy

Saturday 16 June 2012

Nu sitter vi i en bil och har hackat nånns internet xD Det är fett fint vatten och maten är bra. Men nu ska jag snabba så här kommer bilder.

Dom tre första är hilles och resten mina :)


Anonymous

Anonymous

Sat 16 Jun 2012, 21:30
e ni kanske bästisar elr nåå om ni for fara bara ni två till italien??? :O :O=??<123 fyskit! elr eni syskon? :O :')
Wed 20 Jun 2012, 03:17
Enbildtusenord  Haha vi är bara kompisar och det kanske märks på att vi inte är så lika? ;) Hille hängde på mig och min familj så vi åkte inte HELT själva.
Reply
Was written Sat 16 Jun 2012, 21:22 | Direct link Ella & Hille  

Home.. But not for long

Monday 11 June 2012

Sent igår kom jag hem från ridlägret och Focus var jätte duktig! Det va kul förutom att jag överansträngde min fot redan första passet.... Men imorgon ska jag och Hille till Italy! JJEEEYY. 


fukk-tard likes the post
Tue 12 Jun 2012, 17:29
Sat 16 Jun 2012, 21:22
Enbildtusenord  tack :D
Reply
Was written Mon 11 Jun 2012, 18:27 | Direct link Ella  

Green and white

Sunday 10 June 2012

Var ute och fotade lite blommor i skogen igår med Moki :)

Thu 21 Jun 2012, 23:51
Oj vad fina bilder, vad har du för kamera? :)

My blog: http://moalovisa.soclog.se

Fri 22 Jun 2012, 21:57
Enbildtusenord  Tack :) det är en Sony alpha 35 :)
Sat 23 Jun 2012, 18:46
moalovisa  okej :)
Reply
Was written Sun 10 Jun 2012, 14:31 | Direct link Hille  

Lake with water lilies

Friday 8 June 2012

Idag var en sjukt bra dag, vi badade efter skolan och det var helt sjukt najs!!!

Was written Fri 8 Jun 2012, 21:33 | Direct link Hille  

Friends are forever

Thursday 7 June 2012

Nu är jag hemma eftersom jag slutar efter lunch på torsdagar. Har hoppat i stallkläderna och ska typ dra snart. I skolan fick vi en halvtimmes sovmorgon och dom bjöd oss på frukost ;) sen satt vi och gjorde planscher om hur en bra dag ska se ut från hälsoperspektiv. Ganska chill sådär.


Was written Thu 7 Jun 2012, 13:30 | Direct link Ella  

✰★✰★✰★✰★✰★✰★

Wednesday 6 June 2012

Idag chillade jag med lite människor och det var fett med najs :P

Was written Wed 6 Jun 2012, 19:48 | Direct link Hille  

beats

Tuesday 5 June 2012

Är hemma nu efter en lång dag i skolan. Imorgon är det ledigt och på torsdag bjuder skolan oss på frukost så vi ska vara där halv 9 och äta. På fredag har jag tagit ledigt för jag ska iväg på ridläger och Focus måste fixas. 


Was written Tue 5 Jun 2012, 20:39 | Direct link Ella  

Time goes by sooo slowly

Sunday 3 June 2012

Nu är jag lite friskare men orkar inte göra något produktivt. Jag hoppas verkligen jag är frisk nog för att gå till skolan imorgon...

Tiden går så långsamt när man är sjuk...

moki

moki

Sun 3 Jun 2012, 19:41
när man är sjuk får man klassig glass :D
Sun 3 Jun 2012, 19:58
Enbildtusenord  hihi :P
Reply
Was written Sun 3 Jun 2012, 15:06 | Direct link Hille  

En ''mysig'' stockholmsvandring

Saturday 2 June 2012

Hejhej jag har haft lite mycket att göra, eller med andra ord jag har inte varit hemma så bloggningen från min sida har inte varit på topp. Men nu tänkte jag blogga här. Tävlingen jag skulle på imorgon har jag strukit mig från pga vädret, det känns lite onödigt att hyra både bil och transport om vädret är så kasst. Det blir ju inge kul att tävla i regnet. Men nu hade jag tänkt lägga upp några bilder från våran regniga Stockholmsvandring för föräldrarna med ''picknick'' efter.


Was written Sat 2 Jun 2012, 14:03 | Direct link Ella  

Sjuklig

Saturday 2 June 2012

Mår jävligt dåligt idag och vill bara bli frisk, har inget intressant alls att skriva om men lite bilder har jag alltid ;P

Was written Sat 2 Jun 2012, 13:51 | Direct link Hille